NZOZ PL Sanus Sp. z o.o.
Ul. Wolności 182
41-800 Zabrze
telefon
Rejestracja:
tel. 32 271 32 61
tel. 32 370 27 05

Fizjoterapia w pielęgnacji ciała
Wiosna za pasem, powoli wynurzamy się z zimowego letargu. Pogoda zachęca do podejmowania aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu. Na ile „świeżym” to już temat innej dyskusji :-).
Systematyczna aktywność fizyczna stymuluje wzrost i rozwój organizmu dziecka, ale jest również receptą na utrzymanie zdrowia i kondycji w odniesieniu do osób dorosłych. Ruch przyczynia się do zmniejszenia procesów starzenia i łagodzi wiele dolegliwości wieku starszego, szczególnie jeśli chodzi o doskonalenie funkcji organów wewnętrznych. Redukcja tkanki tłuszczowej, zapobieganie osteoporozie, zwiększenie masy oraz siły mięśni, utrzymanie prawidłowej ruchomości stawów to tylko niektóre z pozytywnych aspektów wynikających z podejmowania systematycznej aktywności fizycznej. Jeśli do tego wszystkiego dołożymy racjonalny sposób żywienia, wypoczynek i relaks oraz właściwą pielęgnację ciała i ducha zapewnimy sobie zdrowie, sprawność oraz siły witalne do późnej starości.

Fizjoterapia zajmuje się utrzymywaniem lub przywracaniem możliwie maksymalnej sprawności ruchowej. Stosunkowo nowy dział fizjoterapii, tj. fizjoestetyka zajmuje się zapobieganiem i leczeniem zmian estetycznych na ciele pacjenta. Zalicza się tutaj leczenie pooperacyjnych zmian w obrębie twarzy, piersi, brzucha oraz likwidację wszelkich zmian w postaci blizn oraz obrzęków (drenaż limfatyczny). Fizjoestetyka zajmuje się także modelowaniem sylwetki- okolic brzucha, pośladków, piersi, ramion oraz problemami z cellulitem, rozstępami, zwiotczeniami skóry itd.
Przyczyn zwiotczenia skóry upatrywać możemy się w procesach starzenia (spadek produkcji kolagenu), czynnikach genetycznych, bądź faktorach zewnętrznych tj. niewłaściwej diecie, nagłej utracie wagi, ciąży etc.

Konsekwencjami procesu starzenia są zmarszczki pojawiające się na twarzy, worki pod oczami, zmarszczki mimiczne, zmiana kształtu twarzy, przebarwienia oraz zaburzenia naczyniowe.
Celem leczenia blizn jest poprawa procesu gojenia tkanki, zapobieganie zrostom i zwłóknieniom oraz polepszenie elastyczności skóry. Odrębnym ale i dość powszechnym problemem jest cellulit, potocznie zwany skórką pomarańczową. Jest to tzw. lipodystrofia, a więc nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w organizmie. Znacznie częściej występuje u kobiet i pojawia się po okresie dojrzewania, nasila się w ciąży i menopauzie oraz zaburzeniach hormonalnych. Cellulit występuje w postaci nierównej, lekko pofałdowanej skóry w obrębie ud, bioder, okolicy kolan, pośladków, ramion. Nie zawsze przyczyną cellulitu jest skłonność do tycia, nie możemy mylić cellulitu z otyłością.

Jeśli chcesz:
zadbać o swoją skórę,
zlikwidować obrzęki,
zredukować tkankę tłuszczową,
zadbać o elastyczność skóry,
pozbyć się cellulitu,
przyspieszyć leczenie blizn, krwiaków,
zapobiec powstawaniu zrostów oraz zwłóknień

zapraszamy na zabiegi z wykorzystaniem Indiba Activ, która bazuje na opatentowanym systemie Proionic®. Stymuluje on wymianę jonową w obrębie komórek ciała ludzkiego i przywraca ich prawidłową aktywność oraz funkcjonowanie. W zabiegach z zakresu fizjoestetyki wykorzystuje się oddziaływanie połączone z efektem przegrzania. „Przegrzanie znacząco usprawnia metabolizm komórkowy i aktywuje proces przebudowy tkanki zwalczając zwłóknienia. Tkanka zostaje przebudowana nawet w chronicznych stanach, gdzie zwłóknienie jest obecne od dłuższego czasu.” [http://indiba.pl/efekty-biologiczne/.
Nie sposób rozłączyć sfery fizycznej i psychiki człowieka. Jeden z tych aspektów wpływa na drugi i odwrotnie. Słuszne tym samym staje się stwierdzenie, iż „nic tak nie wpływa na ducha jak ciało”. Życzymy tego, by czas wiosennych przygotowań i porządków zawitał również w naszym stylu życia. Dbajmy o nasze zdrowie!

Prychodnia przyjazna pokoleniom pacjentów

REJESTRACJA

Centrala:
tel. 32 271 32 61
Poradnia Ogólna:
tel. 32 370 27 05
Poradnia Zdrowia Psychicznego:
tel. 32 370 27 06
Poradnia Dziecięca:
tel. 32 370 27 04
Poradnia Ginekologiczna:
tel. 32 370 27 07
Rehabilitacja:
tel. 790 700 220