NZOZ PL Sanus Sp. z o.o.
Ul. Wolności 182
41-800 Zabrze
telefon
Rejestracja:
tel. 32 271 32 61
tel. 32 370 27 05

Sport to zdrowie.

Jakakolwiek forma aktywności fizycznej, która doskonali naszą sprawność jest nazywana sportem. Ale istnieje granica pomiędzy sportem, a samym pojęciem kultury fizycznej bądź rekreacją. Rekreacja to inaczej aktywny odpoczynek. Obecnie coraz częściej sięgamy dobrowolnie po różnorakie formy rekreacji ruchowej, stąd pojęcie sportu rekreacyjnego. Skąd bierze się tak duża popularność aktywnego wypoczynku? Świadomość człowieka pobudzana jest przez chęć dbania o własne ciało, podziwianie piękna sportowców i ich wyników oraz osiągnięć. Rekreacja to wspaniały sposób spędzania czasu wolnego, najlepsza możliwość odpoczynku i rozrywki. Korzyści płynących z aktywności fizycznej jest co nie miara.


Sport to zdrowie, póki nie dochodzi do urazu czy kontuzji. Skoro narażeni są na nie sportowcy to i każdemu z nas może przytrafić się jakiekolwiek uszkodzenie aparatu ruchu. Jeśli niedostatecznie jesteśmy przygotowani do podjęcia danej aktywności fizycznej ryzyko urazu rośnie. Dbajmy więc o właściwe wyposażenie, strój, przygotowanie (np. rozgrzewka- prawidłowe przygotowanie mięśni i organizmu do wysiłku), dietę (np. nawadnianie ciała), znajomość zasad itp. adekwatne do podejmowanej działalności rekreacyjnej. Dobrze jest też skonsultować się z lekarzem bądź fizjoterapeutą, który pomoże w doborze odpowiedniej aktywności fizycznej, biorąc pod uwagę wskazania ale i przeciwskazania (wynikające z dolegliwości chorobowych) do wysiłku i zajęć ruchowych.
Zapobieganie jest zdecydowanie lepsze niż leczenie. Z tym stwierdzeniem zgadzamy się chyba wszyscy. Sportowcy korzystają stale z wielu zabiegów fizjoterapeutycznych czy to w pracy prewencyjnej, by zapobiegać kontuzjom i podtrzymywać sportową formę, czy w rehabilitacji, a więc przywracaniu utraconej sprawności fizycznej. W tym przypadku bardzo istotny staje się jak najszybszy powrót do formy sprzed urazu. Istnieje szereg terapii, które pomogą w regeneracji aparatu ruchu po przebytym urazie, ale i poprawią jego stan po wzmożonym wysiłku fizycznym.


INDIBA ACTIV THERAPY to zabieg oferowany sportowcom z najlepszych drużyn i federacji sportowych. Jego wielopłaszczyznowe działanie znajduje zastosowanie w szeroko rozumianej współpracy z profesjonalnymi sportowcami. Biorąc pod uwagę samą działalność prewencyjną, a więc zapobieganie urazom INDIBA ma za zadanie zwiększyć dotlenienie tkanek po wysiłku, zregenerować zmęczone mięśnie poprzez usunięcie szkodliwych substancji, poprawić koordynację ruchową, zwiększyć wydolność mięśni do pracy, wydajność startową i wiele innych.
Nie rezygnujmy z ruchu, nasza rzeczywistość zawodowa niejednokrotnie nie sprzyja aktywności fizycznej. Bardzo duża liczba udogodnień, szybki rozwój cywilizacji i technologii zmniejszają ilość wysiłku fizycznego. Dlatego te deficyty należy uzupełniać i dbać o to, by nasze dzieci również korzystały z jak największej ilości aktywności. Brak ruchu może spowodować  niekorzystne zmiany w organizmie i doprowadzić do niewłaściwego rozwoju ciała. Ruch to najlepsze lekarstwo i nic nie jest w stanie go zastąpić.

Prychodnia przyjazna pokoleniom pacjentów

REJESTRACJA

Centrala:
tel. 32 271 32 61
Poradnia Ogólna:
tel. 32 370 27 05
Poradnia Zdrowia Psychicznego:
tel. 32 370 27 06
Poradnia Dziecięca:
tel. 32 370 27 04
Poradnia Ginekologiczna:
tel. 32 370 27 07
Rehabilitacja:
tel. 790 700 220